Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia RS - nowe auto kilka pytań

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia RS - nowe auto kilka pytań

    nie wolales 5 bigowej od diesla?? Kiedys z kolega prownywalismy dluga 6 boegowa od diesla z 5 biegowa skrzynia KBL to ta piatak mozna powiedziec ze taka sama na tym 5 biegu jak ta szóstka w tej szesciobiegowej.

  • #2
    Octavia RS - nowe auto kilka pytań

    Witam


    W czwartek zamówiłem RS TSI jak zwykle szybko i pod wpływem impulsu odbieram w środę bo już zjechało do salonu. < wybierałam z 6 które mieli do wyboru lub miały zaraz przyjechać >

    Mam dwa nurtujące pytania. Obecnie eksploatowalem nissana qq+2 wiec inny segment auta.robie 45k km / rocznie (w 5 lat przejechałem 225k qq+2)

    - jak ochlonalem po powrocie z salonu zacząłem sie zastanawiać nad komfortem jazdy na gumach 40 (w okresie zimowym 45 bo zamówiłem 17 calowe felgi ) czy możecie mi powiedzieć czy nie jest to problem dla użytkowników rs jazda na takniskich profilach ( w qq miałem 60). Dodam ze nie robiłem jady próbnej...

    - druga kwestia chodzi mi o dodatkowe zabezpieczenia auta. Zakup powstał pośrednio z powodu tego ze ukradli mi zony auto z pod bloku i teraz ona dostaje qq a ja zakupiłem nowe ) czy polecacie jakieś dodatkowe zabezpieczenia?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Infoludek
      - jak ochlonalem po powrocie z salonu zacząłem sie zastanawiać nad komfortem jazdy na gumach 40 (w okresie zimowym 45 bo zamówiłem 17 calowe felgi ) czy możecie mi powiedzieć czy nie jest to problem dla użytkowników rs jazda na takniskich profilach ( w qq miałem 60). Dodam ze nie robiłem jady próbnej...
      Nie powinno być źle. W swoim S II mam opony 225/45R17 i naprawdę jeździ się o.k. Pewnie że moje zimówki w rozmiarze 205/55R16 są mniej podatne na bujanie w koleinach i lepiej tłumią dziury, ale na 17" przy profilu 45 auto prowadzi się zdecydowanie lepiej, opona ma sztywniejszy bark, wiec na zakrętach prowadzenia jest zdecydowanie lepsze niz na profilu 55. Jednocześnie nie traci dużo na komforcie. Także myślę, że będziesz zadowolony.
      Zamieszczone przez Infoludek
      - druga kwestia chodzi mi o dodatkowe zabezpieczenia auta. Zakup powstał pośrednio z powodu tego ze ukradli mi zony auto z pod bloku i teraz ona dostaje qq a ja zakupiłem nowe ) czy polecacie jakieś dodatkowe zabezpieczenia?
      Absolutnie nie ma sensu inwestować w jakiś zabezpieczenia. Jak ktoś będzie chciał ci ukraść samochód, to go ukradnie. Koniec kropka. Żadne bajery i zabezpieczenia go przed tym nie powstrzymają.
      Najlepszym zabezpieczeniem jest polisa AC w dobrym towarzystwie ubezpieczeniowym (o ile takie istnieje, bo jak dla mnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe to po prostu naciągacze)
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Big
        Absolutnie nie ma sensu inwestować w jakiś zabezpieczenia. Jak ktoś będzie chciał ci ukraść samochód, to go ukradnie. Koniec kropka. Żadne bajery i zabezpieczenia go przed tym nie powstrzymają.
        Najlepszym zabezpieczeniem jest polisa AC w dobrym towarzystwie ubezpieczeniowym (o ile takie istnieje, bo jak dla mnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe to po prostu naciągacze)
        Co do towarzystw: zgoda. Niezależnie od polisy po kradzieży nowego auta na pewno będziesz miał w plecy. Nie mówiąc o stresie, zmarnowanym czasie, konieczności zakupu czegoś nowego itd itp.
        I jak najbardziej są możliwości zabezpieczenia auta tak, że Nie Da Się go ukraść (pomijam przykładanie pistoletu do głowy, porwanie dziecka by dostać auto na okup itp bo to jak sądzę nie dotyczy Skody).
        To są proste sprawy:
        1. Nigdy alarm fabryczny
        2. Nigdy alarm zakładany w salonie
        3. Alarm założony u Dobrego fachowca
        4. Zajebiście głośna syrena (dwie) + ew. Syrena wewnątrz
        5. Porządne niestandartowe dodatkowe odcięcie. Np. odcięcie czujnika położenia wału korbowego powoduje że auta nie odpali Nikt i Niczym. Żadnym super mega hiper złodziejskim komputerem.
        6. Schowanie wtyczki do komputera w niestandartowe miejsce.
        Powyższe działania kosztują grosze.
        Opcjonalnie powiadamianie przez gsm, monitoring gps itd itp
        Złodziej po otwarciu auta i nieznalezieniu wtyczki do komputera (którym odpala) już bedzie spierniczał. A gdyby ją znalazł i sie połączył ze swym złodziejskim komputerem to i tak nie odpali. Na standartowym parkingu pod blokiem nie widzę zbytnio operacji kradzenia na lawetę
        Pozdrawiam
        perfex

        Octavia HTP

        Komentarz


        • #5
          perfex, uwierz mi że NIE da się zabezpieczyć w 100% auta przed kradzieżą. Jeśli złodzieje dostaną "zamówienie" na twoje auto, to prędzej czy później przestaniesz być jego użytkownikiem. Jak nie ukradną go z parkingu pod blokiem to zrobią to pod firmą w której pracujesz, centrum handlowym, czy na drodze gdzie sam grzecznie im oddasz kluczyki. Nie ma takiego zabezpieczenia które uchroniło by samochód przed kradzieżą.
          Czarny Elegance

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Infoludek
            45k km / rocznie (w 5 lat przejechałem 225k qq+2)
            To widze masz duzo kasy na paliwo do tsi :shock:

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Big
              perfex, uwierz mi że NIE da się zabezpieczyć w 100% auta przed kradzieżą. Jeśli złodzieje dostaną "zamówienie" na twoje auto, to prędzej czy później przestaniesz być jego użytkownikiem. Jak nie ukradną go z parkingu pod blokiem to zrobią to pod firmą w której pracujesz, centrum handlowym, czy na drodze gdzie sam grzecznie im oddasz kluczyki. Nie ma takiego zabezpieczenia które uchroniło by samochód przed kradzieżą.
              Masz racje tylko czy na zamówienie kradnie sie skody?Zabezpieczenia są dla typów którzy chcą ci ukraść coś z auta żeby się popisać a nie moją pojęcia jak to zrobić bez wybicia szyby.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Tippo
                Zamieszczone przez Infoludek
                45k km / rocznie (w 5 lat przejechałem 225k qq+2)
                To widze masz duzo kasy na paliwo do tsi :shock:
                Nie jest to problem dla mnie. Nie liczę ile tankuje( może i dobrze )Bo qq +2 poniżej 10l rzadko miałem ( na trasie) , a wiem ze jak sie chce to 5,8 da radę uzyskać...

                Co do kradzieży to wiadomo ze auta są demontowane tej samej nocy i większość kradzieży nie jest pod zamowienie tylko na części. Wiec mam takie głupie wrażenie ze jak zamontuje np mechaniczna blokadę skrzyni to złodziej poprostu odpuści sobie auto i znajdzie auto bez takiego zabezpieczenia by oszczędzić te kilka min podczas kradzieży... Oczywiście mowię o jakimś profesjonalnym systemie montowanym prawie jak fabrycznie nie o jakiś prentach na skrzynie czy kierownichach

                Komentarz


                • #9
                  Kolego Infoludek, czy możesz powiedzieć ile dałeś za swoją RS-ke, bo rozumiem ,że kupowałeś z placu i czy dostałeś już ofertę wyprzedażową z tego rocznika. A jeśli chodzi o zabezpieczenia to ostatnio oglądałem program gdzie zamki WW-owskie otwierali jakimiś nowymi wytrychami w 30 sekund.

                  [ Dodano: Sob 22 Lis, 14 18:52 ]
                  Pocieszeniem jest tylko że skoda nie jest pożądanym autem złodziei.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Big
                    perfex, uwierz mi że NIE da się zabezpieczyć w 100% auta przed kradzieżą. Jeśli złodzieje dostaną "zamówienie" na twoje auto, to prędzej czy później przestaniesz być jego użytkownikiem.
                    Sądzisz, że jak raz wejdą i nie odpalą to będą nadal za tobą jeździć by akurat koniecznie Twoją Skodę ukraść ? Ja sądzę że ją oleją i wezmą inną z dziesiątek/setek takich samych...
                    Pozdrawiam
                    perfex

                    Octavia HTP

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Tippo
                      Zamieszczone przez Infoludek
                      45k km / rocznie (w 5 lat przejechałem 225k qq+2)
                      To widze masz duzo kasy na paliwo do tsi :shock:
                      Głupoty gadasz.

                      Nie możesz porównywać w prosty sposób TDI do TSI

                      Moje TSI pali średnio w mieście 9, w trasie 7,5. RS TDI mniej, ale .... on ma 20% mniej mocy, więc de facto 20% musi mniej palić.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ralfik, Jako auto nie, ale jako dawca części to już bez różnicy, czy VW, Seat, czy Skoda, jak de facto na mechanice masz same znaczki VW OOOO i działa w grupie plug and play.

                        perfex, Podane przez Ciebie przykłady są ok, sam miałem w Golfie odcięcie pompy paliwowej na pstryczek, ale gwarancja przekresla takie zabezpieczenia.
                        Była O1 jest F2.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Ralfik
                          Kolego Infoludek, czy możesz powiedzieć ile dałeś za swoją RS-ke, bo rozumiem ,że kupowałeś z placu i czy dostałeś już ofertę wyprzedażową z tego rocznika. A jeśli chodzi o zabezpieczenia to ostatnio oglądałem program gdzie zamki WW-owskie otwierali jakimiś nowymi wytrychami w 30 sekund.

                          [ Dodano: Sob 22 Lis, 14 18:52 ]
                          Pocieszeniem jest tylko że skoda nie jest pożądanym autem złodziei.
                          130950zl

                          - auto z wyposażeniem to cennik - 2000zl
                          - gwarancja 4 lata lub 120k km gratis, przeglądy serwisowe prze 4 lata gratis wraz z częściami/plynamii mówimy tu o podstawowych częściach np filtry/ płyny olej itp i oczywiście
                          robocizna( koszt promocyjny przy nowym aucie 2095zl)- dostałem bez dopłaty
                          - dywaniki środek i bagażnik gratis
                          - alufelgi 17 plus opony zimowe w cenie 3000zl za komplet patrzyłem ze dobra cena mi zaproponowali.


                          Co do zabezpiecżenia dlatego sie zastanawiam nad widocznym w skrzyni biegów ale czym ogóle jest szansa takie coś zamontować w salonie skody ( sprawy gwarancyjne )

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Infoludek
                            130950zl
                            o kuuurrr..tyle kosztuje rs :?:
                            to jakiś żart chyba.. :twisted:
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • #15
                              leszekmw, odejmując rabat to dodatków za 17 koła przy DSG (przy manualu za 25). A patrząc na niektóre pozycje w cenniku to już nie tak dużo, bo dosłownie 4 rzeczy weźmiesz i już masz ponad 20 k zł w dodatkach :twisted:
                              رافال
                              Spoty
                              Cause freedom is a lonely road
                              My O2FL

                              Komentarz


                              • #16
                                Error 404

                                115200 podstawa
                                1500 keyss
                                750 wybór trybu jazdy
                                800 fotele
                                6800 columbus
                                900 alarm
                                1900 sound system

                                Mamy sumę 128000 zł plus gadżety o których nie pamietam z głowy

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Grew
                                  Zamieszczone przez Big
                                  perfex, uwierz mi że NIE da się zabezpieczyć w 100% auta przed kradzieżą. Jeśli złodzieje dostaną "zamówienie" na twoje auto, to prędzej czy później przestaniesz być jego użytkownikiem. Jak nie ukradną go z parkingu pod blokiem to zrobią to pod firmą w której pracujesz, centrum handlowym, czy na drodze gdzie sam grzecznie im oddasz kluczyki. Nie ma takiego zabezpieczenia które uchroniło by samochód przed kradzieżą.
                                  Masz racje tylko czy na zamówienie kradnie sie skody?Zabezpieczenia są dla typów którzy chcą ci ukraść coś z auta żeby się popisać a nie moją pojęcia jak to zrobić bez wybicia szyby.
                                  Chyba jednak kradna na zamowienie, ostatnio ukradli poltoraroczna o2FL taksowke, stala kilka aut od mojej o3

                                  [ Dodano: Nie 23 Lis, 14 11:48 ]
                                  Zamieszczone przez Infoludek
                                  Error 404

                                  115200 podstawa
                                  1500 keyss
                                  750 wybór trybu jazdy
                                  800 fotele
                                  6800 columbus
                                  900 alarm
                                  1900 sound system

                                  Mamy sumę 128000 zł plus gadżety o których nie pamietam z głowy
                                  Chcesz poweidziec ze kupiles za cene z katalogu? :roll:
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Dig Dug

                                    perfex, Podane przez Ciebie przykłady są ok, sam miałem w Golfie odcięcie pompy paliwowej na pstryczek, ale gwarancja przekresla takie zabezpieczenia.
                                    Znasz choćby Jedno aso Skody które by znalazło porządne niestandartowe zabezpieczenie ? 1
                                    Pozdrawiam
                                    perfex

                                    Octavia HTP

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jeśli cię interesuje to dokładnie to wyłiczylem dostałem rabat 3,5% od cen katalogowych. Ale nie chciałbym na ten temat dyskutować bo akurat nie mam parcia o targowanie sie .

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Infoludek,

                                        teraz małe rabaty dają.

                                        Jak ktoś chce mieć dobry, niech skontaktuje się na priva - mam kontakt do świetnego sprzedawcy, da moim zdaniem lepszy rabat niż osoby "ogłaszające się" na Forum

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Sebastian75
                                          Infoludek,

                                          teraz małe rabaty dają.

                                          Jak ktoś chce mieć dobry, niech skontaktuje się na priva - mam kontakt do świetnego sprzedawcy, da moim zdaniem lepszy rabat niż osoby "ogłaszające się" na Forum
                                          Dla mnie nie jest to problem. Chciałem mieć to auto cena pasuje wiec je kupiłem...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Infoludek
                                            Jeśli cię interesuje to dokładnie to wyłiczylem dostałem rabat 3,5% od cen katalogowych. Ale nie chciałbym na ten temat dyskutować bo akurat nie mam parcia o targowanie sie .
                                            :busted:

                                            bogatemu nie będziemy zabraniać
                                            O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez lubek24

                                              bogatemu nie będziemy zabraniać
                                              Pomijając kwestie bogactwa to właśnie zajrzałem w cennik vw i najnowszy Passat 2.0tsi 220km z DSG Highline z pakietem business kosztuje 140 tys. W tym jest już ta najnowsza bajerowa nawigacja, super fotele skóra alcantara, przednie lampy full led itp itd...
                                              Pozdrawiam
                                              perfex

                                              Octavia HTP

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                perfex,

                                                no proszę w końcu pojawiły się nowe silniki TSI !

                                                Ten, o którym piszesz, jest 30tys tańszy od najmocniejszego diesla.

                                                Jak ten 280 będzie tyle kosztował, to wiem, na co zamienię RSa - ciekawy jestem, ile on będzie kosztował ...

                                                [ Dodano: Nie 23 Lis, 14 13:21 ]
                                                Ciekawe, jakie ma przyspieszenie ten 220 - i czy ma 4x4 ...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez perfex
                                                  Zamieszczone przez lubek24

                                                  bogatemu nie będziemy zabraniać
                                                  Pomijając kwestie bogactwa to właśnie zajrzałem w cennik vw i najnowszy Passat 2.0tsi 220km z DSG Highline z pakietem business kosztuje 140 tys. W tym jest już ta najnowsza bajerowa nawigacja, super fotele skóra alcantara, przednie lampy full led itp itd...
                                                  Hej

                                                  Oglądałem ten samochod tez ale kwestia gustu jest rzeczą indywidualna. Dla mnie wygląd jest tez ważny, i rs wyglada dla mnie o niebo lepiej niż passat. Pozatym póki jest możliwość chce korzystać z życia i mam plan co 3 lata wymieniać auta.

                                                  Proszę rownież nie brać wszystkich do jednego wora są ludzie którzy zanim kupią auto bedą pół roku analizować rynek by kupić jak najlepsze auto dla siebie pod względem funkcjalnosci i kosztów. A są klienci którzy kupują auto dla frajdy i taki jak im sie podoba. Pewnie 50% z użytkowników forum nie wyobraża sobie ale auto zacząłem szukać ( w necie w poniedziałek ) w czwartek odwiedziłem 3 salony i zamówiłem. Jest to dla mnie rzecz materialna i nie na całe życie.

                                                  Po eksploatacji qq+2 wiem ze przydało by mi sie auto z systemem bezkluczykowym bo pare razy z dzieckiem i zakupami odczułem dyskomfort wiec kupiłem sobie rs z keyssem. Mam nauczkę z qq ze powinienem go sprzedac jak miał przejechanie 100-130k km bo jak teraz ma 230k km to w cenie 30k netto niemialem żadnego telefonu mimo ze wybrałem promowane ogłoszenia wszędzie gdzie sie dało, auto robione tylko w awo itp... Wiec teraz wiem ze auto będę musiał sprzedac po 3 latach by nie przekroczyć magicznych 200k...

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X